Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

X.Szántódi Kötődésű Írók Találkozója

MEGHÍVÓ

A X. Szántódi Kötődésű Írók Találkozója programja

A rendezvény helyszíne: Szántód, Iskola u. 9.

a Pálóczi Horváth Ádám Közösségi Ház emeleti nagyterme

Ideje: 2021.07.03. (szombat)

9.30 – 9.35 A rendezvény résztvevőit köszönti Balogh Józsefné művelődésszervező

9.35 – 9.40 A vendégeket köszönti Vizvári Attila polgármester úr

9.40 – 9.50 A SZKÍT kezdetéről, a nap tudnivalóiról szól Maurer Teodóra könyvtáros

9.50 – 10.00 Hidvégi Iván: Új cikkeim a Keresztény Életben

10.00 – 10.10 Kanizsa József : A költő felolvas az Isten kegyelméből című 53. kötetéből

10.10 – 10.20 Madár János: A népi és nemzeti irodalmi értékek szerepe a magyar megmaradásban

10.20 – 10.30 Németh Julianna: Dr. Boross Marietta, Szántódpuszta neves szülötte

10.30 – 10.40 Gógné Farsang Márta: Könyvkiadás a pandémia idején

10.40 – 10.50 Góg János : 50 éves múlt –  Faludy György Irodalmi Műhely

10.50 – 11.00 Ambrus Judith : Művészek a város vérkeringésében Lellén

11.00 – 11.10 Prof. Dr. Vincze János>Az Emlékezzünk orvosainkra című sorozatról

11.10 – 11.20 Dr. Vincze-Tiszay Gabriella: Pszichológiai breviárium bemutatása

11.20 – 11.30 Vizváriné Biró Anikó: Lombkatedrális

11.30 – 11.40 Bor Ferenc: Átformált szív

11.40 – 11.50 Vasvári Zoltán: Rónay György munkássága

11.50 – 12.00 Maurer Teodóra: A könyvtárosi teendők ellátása a karantén idején;

12.00 – 13.00 Szendvicsebéd

13.00 – 13.10 Szakáli Anna: Az Isten és az emberek szolgálatában című kötet és a Balatoni hajnal antológia alkotóinak bemutatása:

13.10 – 13.40 A Balatoni hajnal című antológia illusztrátorainak bemutatkozása: Bodrogi Éva, Czobor Éva, Gubányi Kata, Hirschmann Attila, Tálos Ágota és Veit Judit

13.40 – 13.50 Veit Judit: Könyvszerkesztés, tervezés

13.50 – 14.00 Kaiser László: Németh László és a Balaton

14.00 – 14.10 Keskeny-Farkas Anikó : A hitem tudja az utat

14.10 – 14.20 Németh Nyiba Sándor: Ne szégyelld, hogy van lelked

14.20 – 14.30 Prigliné Holovár Zsuzsa : Hit és írás

14.30 – 14.40 b. Gyarmati László: A szárszói Vers utca

14.40 – 14.50 Steffler Ildikó: A Márai Sándorral kapcsolatos tanulmányaim

14.50 – 15.20 Kávészünet 3:1 & sütemény

15.20 – 15.30 Almássy Katinka: Planétás karantén

15.30 – 15.40 Telegdi Ágnes: A balatoni állatvilág, Ó, azok a csodálatos állatok

  1. 40 – 15.50 Gyócsi László: A sokszínű Somogy

15.50 – 16.00 Morvayné Török Csilla: Szántóddal kapcsolatos mesék, történetek és legendák

16.00 – 16.10 Simonné Pohner Mária: Pipacstenger

16.10 – 16.20 Maurer Teodóra: Lehelke mesekönyve II.

16.20 – 16.50 Kötetlen beszélgetés

16.50 – 17.00 Az előadás előkészületei

17.00 Kurucz Ádám irodalmi műsora: “Nem tudok mást, mint szeretni”

18.00 Maurer Teodóra: Zárszó

 

 

Back to top
széchenyi 2020 pályázati logo